Avatar

Автомобільний фільтр салону - незамінна деталь сучасного авто. Особливо для автомобілів, які використовуються в міському режимі і в умовах високої забрудненості навколишнього повітря. Екологія сучасних вулиць і автотрас, при їх насиченості автотранспортом, вимагає використання салонних фільтрів для захисту дихальної системи водія від впливу пилу, шкідливих газів і інших забруднень.

Найбільш ефективні вугільні фільтри повітря салону. До їх єдиного недоліку можна віднести тільки більш високу ціну. Також важливою є їхня своєчасна заміна, тому що при несвоєчасній заміні (більше 6 місяців у місті) вугільний фільтр салону втрачає свою ефективність.

У салонного фільтра є і ще одне призначення, яке менш очевидне. Він захищає випарник кондиціонера (маленький «радіатор», що стоїть там же, де і радіатор опалення) від забивання сміттям. Тому навіть дрібне сміття може забити його і повітря взагалі не потраплятиме в салон. Тому порада: «на зиму салонний фільтр взагалі знімати» є неправильною. Якщо ваше авто обладнане салонним фільтром, міняйте його за необхідністю, але ніколи не видаляйте його за непотрібністю. Він потрібен завжди.

Багато водіїв заміну салонного фільтра відносять до розряду необов’язкових. Але важливо пам’ятати, що безпека руху залежить не тільки від досвіду водія, але і від його самопочуття, а чисте повітря в салоні просто обов’язкове.

Термін служби салонного фільтра і інтервал заміни вказані в експлуатаційній книзі. Однак те, через скільки часу і як часто міняти салонний фільтр, потрібно розраховувати, відштовхуючись від умов використання машини. Зважаючи на підвищену запиленість наших доріг фільтр служить менше, ніж передбачається.

Відповідь на питання - як часто треба міняти салонний фільтр? - за потребою (фахівці рекомендують замінювати фільтр салону з активованим вугіллям кожні 15 тис. км, середня тривалість роботи фільтра становить 20-25 тис. км). Повітря у нас дуже брудне і забиваються салонні фільтри дуже швидко. Набагато швидше, ніж описано в інструкціях по експлуатації. Тому, якщо у вас зимою, скло потіє зі страшною силою і нічого не допомагає або вентилятор печі включений на останню швидкість, а зовсім не дме, то це 100% ознака того, що пора міняти салонний фільтр. У 90% випадків описані вище проблеми усуваються саме заміною салонного фільтра.

Як визначити несправність фільтра, ознаки:

- запітніле скло (зниження ефективності системи вентиляції через засмічення фільтра спричиняє прискорене запотівання стекол),

- постійний неприємний запах у салоні,

- періодичні напади чхання (реакція алергіків на підвищення концентрації пилку у повітрі),

- кондиціонер у літню пору року і грубка взимку працюють на максимумі, але потужності все одно не вистачає.

До чого це може призвести, наслідки несправностей:

- недостатня оглядовість (прискорене запотівання скла),

- шкода для здоров’я (надміру засмічений фільтр салону може становити загрозу для здоров’я пасажирів:  подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, напади чхання чи алергії),

- потрапляння вихлопних газів до салону (зниження якості фільтрування через забруднення),

- шар для уловлювання твердих частинок втрачає свої електростатичні властивості (зниження ефективності вловлювання пилу),

- зниження ефективності системи кондиціювання повітря (засмічений фільтр салону перешкоджає належній роботі системи кондиціювання повітря),

- зниження концентрації уваги і передчасна втома водія (пил, сажа та мікроорганізми не вловлюються фільтром, що призводить до засмічення повітря в салоні авто),

- підвищений ризик аварійних ситуацій (сльозовиділення, постійне чхання, швидка втома і зниження концентрації водія становлять небезпеку під час руху).

Погіршення роботи повітряної системи в результаті поломки очисного елемента в 98% випадків провокує обмерзання радіатора-випарника. Заморожений бруд, що потрапить у паморозь, як відтане, сприятиме створенню сприятливого середовища для мікробів і огидного запаху. Тут вже не вийде вирішити проблему однією заміною компонента (фільтра). Пил і бруд, які пропустив очисний елемент дісталися до грубки або кондиціонера, тому потрібно демонтувати випарник і очистити його самому або поїхати на СТО.

Скільки ж коштує новий фільтр?

Кожен водій задавався цим питанням не раз. Все залежить від бренду. Якщо ви є власником мікроавтобуса або позашляховика, то, по-перше, фільтр буде більший за габаритами, по-друге - коштувати він буде дорожче.

 

За матеріалами інтернет-ресурсів