Як зробити самостійну заміну масляного фільтра
Регулярна заміна масла і масляного фільтра - запорука продовжити тривалість роботи двигуна автомобіля. Робити це рекомендується раз на півроку. Як замінити масляний фільтр в авто?
По-перше, зливаємо старе масло. Це необхідно робити при ще теплому двигуні, наприклад, після поїздки. В іншому ж випадку його необхідно прогріти. 2-3 хвилини на холостому ходу буде досить. Поки мотор гріється, приготуйте всі необхідні інструменти і матеріали:
• нове масло
• новий фільтр
• ємність для старого масла
• газету
• ліхтарик
• гайковий ключ
Коли двигун прогріється до робочого стану, підійміть капот і відкрутіть масляний ковпачок у верхній частині двигуна. У цей отвір необхідно буде залити нове масло, а поки тиск повітря допоможе старому маслу стекти. Потім знайдіть масляний піддон, який розташований під автомобілем ближче до двигуна. На ньому необхідно відкрутити болт. Безпосередньо під заглушкою розстеліть газети і ємність для збору масла. Рідина буде витікати кілька хвилин, після чого закрутіть болт знову за допомогою ключа.
По-друге, міняємо масляний фільтр. Насамперед знайдіть його, він може розташовуватися в передній, задній або бічній частині двигуна. Шукайте 10-15-и сантиметровий циліндр, який забарвлений зазвичай у чорний, білий або синій колір. Його необхідно повільно відкрутити. Використовуйте ганчірки або рукавички (слизький). А щоб після видалення фільтра не розлилося багато масла, оберніть його поліетиленовим пакетом. Переконайтеся, що разом з фільтром була видалена і гумова прокладка. Якщо вона прилипне до машини, то новий фільтр буде працювати несправно. Встановіть новий фільтр. Змастіть кільце ущільнювача новим маслом і прикрутіть фільтр на місце.
По-третє, заливаємо нове масло і закручуємо масляний ковпачок. Після цього запустіть двигун і дочекайтеся, коли тиск у фільтрі стабілізується. Перевірте також автомобіль на наявність витоку масла, який буде свідчити про те, що фільтр був встановлений неправильно.
Після проведених робіт рекомендується старий фільтр і масло утилізувати в спеціальних пунктах.
Міняти фільтр потрібно разом із заміною масла
Навіть найкраще моторне масло не позбавляє від його заміни (висока якість означає, що масло протягом всього терміну використання збереже свої властивості). Масляний фільтр, який бере на себе всі забруднення, приблизно з такою ж швидкістю виробляє свій ресурс, як і саме масло. Коли фільтруючий матеріал засмічується, він втрачає пропускну здатність, і або рветься від тиску або в фільтрі спрацьовує перепускний клапан. Результат в обох випадках однаковий - моторне масло не отримує належної очистки, і з захисного матеріалу перетворюється в абразивну пасту.
На свіже масло ставиться свіжий фільтр - так рекомендують виробники автомобілів і моторних масел.
Огляд відпрацьованого фільтра
Використаний масляний фільтр може багато сказати про стан авто. Помірно забруднений фільтруючий елемент - нормальний стан масла (воно очищається від домішок і не псує деталі двигуна).
Сильно забруднений, заліплений густими відкладеннями фільтр свідчить про те, що масло вже деякий час циркулює без очищення. У цьому випадку краще перевірити стан двигуна (такий же наліт, нагар і лак може бути і на поршнях, клапанах і валах).
Тривалість служби масляного фільтра залежить від декількох факторів:
- якості самого фільтра,
- якості масла і палива,
- «віку» двигуна,
- режиму роботи автомобіля.
Якщо є підозри з приводу функціональності фільтра (наприклад, на щупі під час перевірки видно тверді частинки), його краще змінити. Навіть найдорожчий фільтр коштує менше самого простого ремонту.
Висновки
Забезпечити гідну очистку масла, при цьому зберігаючи правильний тиск у системі, може тільки якісний масляний фільтр. Масло не повинно потрапити в мотор без попередньої очистки через фільтр. Клапан не повинен перешкоджати нормальній циркуляції потоку.
Щоб продовжити термін служби двигуна і максимально убезпечити себе від випадків, коли сам фільтр стає джерелом забруднення, варто звертати увагу на виробників, рекомендованих заводом-виробником вашого авто або купувати фільтри відомих, загальновизнаних брендів.
За матеріалами інтернет-ресурсів
Leave a Reply Відмінити коментар
Всі поля обов'язкові для заповнення